Ջրականի ուղղությունից հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս մեկ աճյուն. Արցախի ԱԻՊԾ
Ջրականի ուղղությունից հունվարի 18–ին հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս մեկ աճյուն, տեղեկացնում է Արցախի արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել են Արցախի օկուպացված հարավային թևում:
Ջրականի (Ջաբրայիլ) ուղղությունից հայտնաբերվել և տարհանվել է ևս մեկ աճյուն: Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո:
Հիշեցնենք, որ զինադադարից հետո մինչ օրս հայտնաբերվել եւ հաստատվել է 1706 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն»,– նշվում է Արցախի ԱԻՊԾ–ի տարածած հաղորդագրության մեջ։

В районе Джракан обнаружены останки одного погибшего с армянской стороны
В ходе поисковых работ в направлении района Джракан 18 января найдены и эвакуированы останки одного погибшего с армянской стороны, сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
«Работы по поиску тел погибших и пропавших без вести в ходе военных действий в 2020 году военнослужащих и гражданских лиц сегодня проводились одним отрядом на южном крыле оккупированного Арцаха.
На направлении Джракана (Джебраил) найдено и эвакуировано одно тело. Личность погибшего будет установлена после проведения судебно-медицинской экспертизы.
Напомним, в результате проведенных после прекращения огня поисковых работ найдено и эвакуировано 1706 тел.
О направлениях предстоящих поисков и их результатах Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщит дополнительно», - отмечается в сообщении.