Փառք ու պատիվ մեր իշխանություններին՝ մինչև այսօր ոչ մի հեռուստատեսություն չեն փակել. ՀՌՀ թեկնածու
Ազգային ժողովը քննարկում է ՀՀ Հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի անդամների թափուր տեղերի համար թեկնածուների հարցը:
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանը ՀՌՀ թեկնածու Հակոբ Հակոբյանից հետաքրքրվեց՝ եթե, օրինակ, հեռուստաալիքների դեմ պետությունը փորձի բռնաճնշում իրականացնել ու այս կամ այն պատրվակն օգտագործելով՝ փորձի կասեցնել լիցենզիան կամ հեռարձակումը, ո՞րն է լինելու Հակոբյանի դիրքորոշումն ու որ դեպքում կողմ կլինի եթերի դադարեցմանը:
Հակոբ Հակոբյանն էլ հայտարարեց, թե ինքը քաղաքական նպատակով որևէ հեռուստաալիք փակելուն միանգամայն դեմ է:
«Փառք ու պատիվ մեր իշխանություններին, որ մինչև այսօր ոչ մի հեռուստատեսություն չի փակել, ինչպես փակվել է սրանից առաջ: Ես կարծում եմ՝ մեր իշխանություններն այնքան խոհեմություն կունենան, որ կշարունակեն այդ գիծը», - ասաց նա:
ՀՌՀ թեկնածուի խոսքով՝ եթե վաղը որևէ հեռուստաընկերության եթերով որևէ մեկը բռնություն քարոզի, ինքը կդիմի դատարան՝ առաջարկելով լիցենզիայից զրկել հեռուստաալիքին:

Хвала и честь нашим властям, что до сих пор не закрыли ни одну телекомпанию – кандидат в члены НКТР
В парламенте Армении обсуждается вопрос кандидатов на вакантные места членов Национальной комиссии по телевидению и радио (НКТР).
Депутат фракции «Армения» Гегам Назарян поинтересовался у кандидата в члены НКТР Акопа Акопяна, какой будет его позиция, если, к примеру, государство попытается осуществить преследование против телекомпаний и, используя тот или иной предлог, приостановить лицензию или вещание, и в каком случае он выступит за приостановление вещания телеканала.
Акоп Акопян заявил, что он выступает против закрытия какого-либо телеканала по политическим мотивам.
«Хвала и честь нашим властям, что до сих пор не закрыли ни одну телекомпанию, как закрывали до этого. Я считаю, что наши власти проявят благоразумие и будут продолжать этот курс», - сказал он.
По словам кандидата в члены НКТР, если завтра в эфире какой-либо телекомпании будет пропагандироваться насилие, то он обратиться в суд с предложением лишить лицензии телеканал.