Հայ խաղաղապահները Կոսովոյից վերադարձել են Հայաստան
Կոսովոյում խաղաղապահ առաքելությանը մասնակցած հայ զինվորականների հերթական զորախումբն օրերս վերադարձել է Հայաստան, հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը:
ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադում անցկացված դիմավորման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են եղել ՀՀ զինված ուժերի բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ, Հայաստան այցելած ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության պատվիրակությունը, հյուրեր։
ՀՀ ՊՆ խաղաղապահ ուժերի բրիգադի հրամանատար, գնդապետ Ա. Մանգասարյանը ողջունել է անձնակազմին, շնորհակալություն հայտնել գերազանց ծառայության համար, մաղթել հաջողություններ հետագա առաքելությունների ընթացքում։

Армянские миротворцы вернулась из Косово
В Армению на днях вернулась очередная группа армянских военных, участвовавших в миротворческой миссии в Косово, сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
На состоявшейся в миротворческой бригаде Минобороны Армении церемонии торжественной встречи присутствовали высокопоставленные представители командования ВС Армении, а также делегация командования европейского контингента Вооруженных сил США и другие гости.
Командующий бригадой миротворческих сил министерства обороны Армении полковник А.Мангасарян поприветствовал личный состав и поблагодарил за отличную службу, пожелав успехов в ходе дальнейших миссий.