Հայաստանում մեկ օրում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 940 նոր դեպք. արձանագրվել է 1 մահ
Հունվարի 22-ին` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 940 նոր դեպք: Կատարվել է 5812 թեստավորում, առողջացել՝ 127 քաղաքացի:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 350 897 դեպք, որոնցից 334 109-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 7242 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8026 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1520 է. նախորդ օրվա ընթացքում արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։:

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 940, скончался 1 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 24 января увеличилось на 940. Проведено 5812 теста, выздоровели 127 граждан.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 350 897 человек, выздоровели 334 109 человек. В больницах проходят лечение 7242 пациента.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8026, число случаев смерти по иным причинам составляет 1520. Накануне был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.