Նախագահի հրաժարականը թույլ է տալիս ասելու, որ ներքաղաքական և արտաքին լուրջ գործընթացներ կարող են սկսվել. Սեյրան Օհանյան (Տեսանյութ)
24/01/2022 12:02
Նախագահն իր պարտականությունները չի կատարել, նա լուռ համաձայնությամբ ազդել է ՀՀ կադրային քաղաքականության վրա, ԱԺ-ում այսօր լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Սեյրան Օհանյանը՝ անդրադառնալով ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրաժարականին։
«Գոնե ռազմական ոլորտում կադրային նշանակումները կամ կադրերից ազատումները թույլ են տալիս ասելու, որ նրանք մակերեսորեն են վերաբերվել այդ գործընթացին։ Լուրջ հարված է եղել խրախուսման, արժանավորներին գնահատման գործընթացում և նաև օրենսդրական գործունեության մեջ», - ասաց պատգամավորը։
Օհանյանի խոսքով՝ նախագահի հրաժարականը թույլ է տալիս ասելու, որ ներքաղաքական և արտաքին լուրջ գործընթացներ կարող են սկսվել, որը հարված է ՀՀ-ին և ինքը խուսափում է այդ ամենից։

Отставка президента позволяет говорить о том, что могут начаться серьезные внутриполитические и внешнеполитические процессы – Сейран Оганян
Президент не выполнил свои обязанности, он своим молчаливым согласием влиял на кадровую политику в Армении, заявил сегодня руководитель фракции «Армения» Сейран Оганян журналистам в парламенте, касаясь отставки президента Армении Армена Саркисяна.
«По крайней мере, кадровые назначения или кадровые освобождения в военной сфере позволяют говорить о том, что они поверхностно относились к этому процессу. Серьезный удар был нанесен в процессе поощрения, оценки достойных, а также в законодательной деятельности», - сказал депутат.
По словам Сейрана Оганяна, отставка президента позволяет говорить о том, что могут начаться серьезные внутриполитические и внешнеполитические процессы, которые станут ударом для Армении и он пытается избежать этого.