Արցախի նախագահի աշխատակազմի 119 թեժ գծին անցած շաբաթվա ընթացքում ստացվել է 271 զանգ
Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի կողմից գործարկված արագ արձագանքման թեժ գծի 119 հեռախոսահամարին հունվարի 17-ից 21-ն ընկած ժամանակահատվածում գրանցվել է 271 զանգ:
Բնակչությունը հիմնականում դիմել է վարկային պարտավորությունների կատարման ապահովմանը, նոր վարկերի տրամադրմանը, բնակարանային խնդիրների լուծմանը վերաբերող հարցերով:
Բացթողնված զանգերին պատասխանելու և հարցերի ճշտման նպատակով թեժ գծի աշխատակիցները կատարել են 105 հետզանգ` իրազեկման, խորհրդատվության, խնդիրների վերհանման և այլ նպատակներով:
Թեժ գծին հնարավոր է զանգահարել Արցախից՝ 119, իսկ Հայաստանի Հանրապետությունից ու արտերկրից՝ +374-47-119-119 հեռախոսահամարներով: Աշխատանքային ռեժիմն է՝ երկուշաբթիից ուրբաթ՝ ժամը 09:00 - 18:00-ն։

На горячую линию аппарата президента Арцаха за последнюю неделю поступил 271 звонок
В период с 17 по 21 января на горячую линию быстрого реагирования Аппарата президента Республики Арцах поступил 271 звонок, сообщает пресс-служба президента Армении.
Население в основном обращается по вопросам, касающимся программы обеспечения выполнения кредитных обязательств граждан, выдачи новых кредитов, решения жилищных проблем.
С целью ответа на пропущенные звонки и предоставления консультаций по волнующим вопросам было сделано 105 обратных звонка.
На горячую линию можно позвонить из Арцаха по номеру 119, из Армении и из-за рубежа – по номеру +374-47-119-119. Рабочий режим с понедельника по пятницу, с 09:00 - 18:00.
По вопросам социального характера желательно звонить на горячую линию министерства труда, по социальным и миграционным вопросам Арцаха по короткому номеру 114.