Ջրականից հայտնաբերվել է ևս մեկ աճյուն
2020 թվականի ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհված և անհետ կորած զինծառայողների ու քաղաքացիական անձանց աճյունների (մասունքների) որոնողական աշխատանքներն այսօր փրկարարական մեկ ջոկատով իրականացվել է Ջրականի (Ջաբրայիլ) շրջանում, հայտնում է Արցախի ԱԻՊԾ-ն։
Հայտնաբերվել ու տարհանվել է ևս մեկ զինծառայողի (ռազմական գործողություններին մասնակից կամավորական, պահեստազոր) աճյուն:
Նրա ինքնությունը կհաստատվի դատաբժշկական փորձաքննությունից հետո։
Հիշեցնենք, որ 2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից առ այսօր որոնողական աշխատանքների և ադրբեջանական կողմի հետ դիերի փոխանակման արդյունքում հաստատվել է ընդհանուր 1708 աճյուն:
Որոնողական աշխատանքների առաջիկա ուղղությունների և արդյունքների մասին ԱԻ պետական ծառայությունը կտրամադրի հավելյալ տեղեկություն:

В районе Джракан обнаружены останки одного погибшего с армянской стороны
Работы по поиску тел (останков) погибших и пропавших без вести в ходе военных действий в 2020 году военнослужащих и гражданских лиц сегодня проводились одним отрядом в районе Джракан (Джебраил), сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах.
В результате поиска обнаружены останки одного погибшего военнослужащего (добровольца, резервиста – участника боевых действий). Его личность будет установлена после проведения судебно-медицинской экспертизы.
Напомним, после прекращения огня в общей сложности на оккупированных Азербайджаном территориях Арцаха были найдены и эвакуированы останки 1708 военнослужащих и гражданских лиц.
О направлениях предстоящих поисков и их результатах Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах сообщит дополнительно.