Հայաստանում քաղբանտարկյալներ չկան ու չեն էլ լինելու. Վահագն Հովակիմյան
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Վահագն Հովակիմյանը վստահեցնում է` Հայաստանում քաղբանտարկյալներ չկան ու չեն էլ լինելու:
Իշխանական խմբակցության քարտուղար Արթուր Հովհաննիսյանն էլ հավելեց, որ ընդդիմության մեկնաբանությունները կալանավորումների, ձերբակալությունների վերաբերյալ նույնական են:
«Կամ դրանք որակվում են քաղաքական հետապնդումներ, կամ էլ պարզվում է, որ կալանավորվածը կամ ձերբակալվածն ինչ-որ առողջական խնդիրներ ունի ու այդ հիմքով են որոշակի բողոքներ ներկայացնում ու փորձում խափանման միջոցները փոխել», - ասաց նա:
Ըստ պատգամավորի` այսօրվա ընդդիմության իշխանության օրոք է Հայաստանում եղել քաղբանտարկյալներ, ինչն արձանագրվել է միջազգային ատյաններում:
Հիշեցնենք`Ազգային ժողովում երեկ ՄԻՊ-ի ընտրության հարցի ժամանակ Քրիստիննե Գրիգորյանը հայտարարեց, որ Հայաստանում քաղբանտարկյալներ չկան, ընդդիմությունը, սակայն, սեփական օրինակներով ապացույցներ էր ներկայացրել ու պնդել, որ իրենց թիմակիցները քաղբանտարկյալ են:

В Армении нет, и не будет политзаключенных – Ваагн Овакимян
Депутат фракции «Гражданский договор» Ваагн Овакимян уверяет, что в Армении нет, и не будет политзаключенных.
Другой депутат правящее фракции Артур Ованнисян отметил, что оппозиция всегда одинаково комментирует аресты, задержания.
«Либо они квалифицируют как политическое преследование, либо выясняется, что арестованный или задержанный имеет какие-то проблемы со здоровьем и на этом основании представляется жалоба и пытаются изменить меру пресечения», - сказал он.
По словам депутатов, во время власти сегодняшней оппозиции в Армении были политзаключенные, что констатировано международными инстанциями.
Напомним, кандидат на пост омбудсмена Кристине Григорян заявила накануне в парламенте, что в Армении нет политзаключенных, однако оппозиция на собственном примере доказала и подтвердила, что их коллеги являются политзаключенными.