Արմեն Գրիգորյանն ու Գերմանիայի դեսպանը մտքեր են փոխանակել հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանագծման և սահմանազատման հարցերի վերաբերյալ
26/01/2022 16:34
Հունվարի 26-ին ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը հանդիպել է Հայաստանում Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպան Վիկտոր Ռիխտերին:
Հանդիպման ընթացքում զրուցակիցները քննարկել են հայ-գերմանական փոխգործակցությանը, ինչպես նաև Հայաստան-Եվրամիություն ընթացիկ համագործակցությանն առնչվող հարցեր: Երկուստեք ընդգծվել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահության շրջանակներում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության երկարաժամկետ քաղաքական կարգավորման կարևորությունը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել հայ-ադրբեջանական սահմանի սահմանագծման և սահմանազատման հարցերի վերաբերյալ: Դեսպանի խնդրանքով ԱԽ քարտուղարը նաև ներկայացրել է տարածաշրջանային տրանսպորտային ուղիների ապաշրջափակման գործընթացը:

Армен Григорян и посол Германии обменялись мнениями по вопросам делимитации и демаркации армяно-азербайджанской границы
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян 26 января встретился с послом Федеративной Республики Германия в Армении Виктором Рихтером.
В ходе встречи собеседники обсудили вопросы, касающиеся армяно-германского взаимодействия, а также текущего сотрудничества Армения – ЕС. Стороны подчеркнули важность долгосрочного политического урегулирования нагорно-карабахского конфликта в рамках сопредседательства Минской группы ОБСЕ.
Собеседники обменялись мнениями по вопросам делимитации и демаркации армяно-азербайджанской границы. По просьбе посла секретарь Совета безопасности также представил процесс разблокирования региональных транспортных коммуникаций.