«Այ տղան դու ես, ոչխար», «Խուլիգանը ծնողդ ա». ԱԺ-ում կրքերը չեն հանդարտվում, լարված իրավիճակ է (Տեսանյութ)
26/01/2022 11:43
ԱԺ Գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովում քննարկվում է ՀՌԱՀ անդամի ընդդիմության թեկնածուի հարցը։
Թեկնածու Ռուբեն Հակոբյանը երբ ելույթ էր ունենում, նիստը նախագահող Սիսակ Գաբրիելյանը նրան առաջարկեց դադարեցնել ելույթը:
«Ձեր տարիքը հարգելով եմ ասում, չեմ ուզում այստեղ այլ բան ծավալվի։ Նիստի բնականոն ընթացքն ապահովելու համար Ձեր ելույթն ավարտվում է», - հայտարարեց Սիսակ Գաբրիելյանը։
Երբ Հակոբյանը պահանջեց պարզաբանել, թե կանոնակարգի որ կետով, Սիսակ Գաբրիելյանն ասաց.
«Կանոնակարգը կգնաք դատարանում կանեք»։
Ռուբեն Հակոբյանը հայտարարեց, թե հանում է իր թեկնածությունը և Գաբրիելյանին հորդորեց իր հետ «էդ տոնով չխոսել»։
«Ձենդ կտրի, վեր ընգի տեղդ։ Իմ կյանքի նպատակն է, որ ձեր նման անտակտ խուլիգաններին դաստիարակեմ», - ասաց Հակոբյանը։
«Խուլիգանը ծնողդ ա, քո ծնողն ա անտակտ խուլիգանը, որ քեզ էսքան տարի մեծացրել ...», - ասաց Սիսակ Գաբրիելյանը։
«Լսի, դու որ մատդ պտտացնում ես, էդ մատդ ք...դ եմ մտցնելու, ոնց որ դու էիր ասում», - արձագանքեց Ռուբեն Հակոբյանը։

В парламенте Армении произошел очередной инцидент между депутатами от оппозиции и правящей фракции
В парламенте Армении сегодня произошел очередной инцидент между депутатами от оппозиции и правящей фракции «Гражданский договор».
Обсуждение кандидатуры от оппозиции на вакантное место члена Национальной комиссии по телевидению и радио (НКТР) в постоянной комиссии по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта переросло в спор, в ходе которого депутаты оскорбили друг друга.
Председатель комиссии Сисак Габриелян во время выступления кандидата Рубена Акопяна прервал его и предложил прекратить выступление.
«Уважая Ваш возраст, не хочу, чтобы здесь что-то началось. Ваше выступление заканчивается для обеспечения нормального хода заседания», - сказал он.
Когда Акопян потребовал объяснить, по какому пункту регламента, Сисак Габриелян ответил:
«О регламенте будете говорить в суде».
Рубен Акопян заявил, что снимает свою кандидатуру и призвал Габриеляна не говорить с ним «в таком тоне».
«Замолчи и сиди на своем месте. Цель моей жизни – воспитывать таких бестактных хулиганов, как вы», - сказал Рубен Акопян.
«Хулиган – твой родитель, растивший тебя столько лет …», - ответил Сисак Габриелян.
После этого между ними завязалась словесная перепалка, страсти накалились, депутаты назвали друг друга «баранами».