Հայաստանը որոշում դեռ չունի՝ կմասնակցի՞ Անթալիայի Դիվանագիտական ֆորումին, թե՞ ոչ
Հայաստանն, այս պահի դրությամբ, որոշում դեռ չունի՝ կմասնակցի՞ Անթալիայի Դիվանագիտական ֆորումին, թե՞ ոչ։
«Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Էդուարդ Աղաջանյանը Թուրքիայի հետ կարգավորման գործընթացում ՀՀ հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբենյանից ճշտել է` Հայաստանն այս պահի դրությամբ որոշում դեռ չունի:
«Այս պահի դրությամբ մասնակցության վերաբերյալ վերջնական որոշում դեռ չկա»,-լրագրողների հետ զրույցում հայտարարեց Աղաջանյանը:
Հիշեցնենք՝ Թուրքիայի արտգործնախարար Մևլութ Չավուշօղլուն հայտարարել է, որ Անթալիայի դիվանագիտական ​​ֆորումին հրավիրել են Հայաստանի արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանին և հատուկ ներկայացուցիչ Ռուբեն Ռուբինյանին։

Армения пока не решила, будет участвовать в Дипломатическом форуме Анталии или нет
По состоянию на данный момент Армения пока не решила, будет участвовать в Дипломатическом форуме Анталии или нет.
Депутат фракции «Гражданский договор» Эдуард Агаджанян уточнил у специального представителя Армении в процессе урегулирования отношений с Турцией Рубена Рубиняна – на данный момент Армения не приняла решения.
«На данный момент окончательного решения об участии пока нет», - сказал Эдуард Агаджанян журналистам.
Глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу заявил, что в Дипломатическом форуме Анталии примут участие 50 министров и представители 30 международных организаций.
«Мы пригласили на форум главу МИД Армении Арарата Мирзояна и спецпредставителя Рубена Рубиняна. Пашинян заявил, что приглашенные лица могут принять участие в работе форума. Мы будем рады. Это станет частью шагов по укреплению доверия», - заявил министр.