Ալեն Սիմոնյանը ստորագրել է Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լևոն Յոլյանի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը
27/01/2022 14:08
ՀՀ ԱԺ նախագահը ստորագրել է Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանի լիազորությունները դադարած համարելու մասին արձանագրությունը։
«Հիմք ընդունելով Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանի հրաժարականի մասին դիմումը եւ առաջնորդվելով «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» սահմանադրական օրենքի 147-րդ հոդվածի 1-ին մասի եւ 2-րդ մասի 2-րդ կետի, ինչպես նաեւ «Հաշվեքննիչ պալատի մասին» օրենքի 17-րդ հոդվածի 7-րդ մասի 4-րդ կետի պահանջներով՝ դադարած համարել Հաշվեքննիչ պալատի նախագահ Լեւոն Յոլյանի լիազորությունները», - նշված է հաղորդագրության մեջ։

Ален Симонян подписал протокол о прекращении полномочий председателя Аудиторской палаты Левона Йоляна
Председатель Национального Собрания Ален Симонян подписал протокол о прекращении полномочий председателя Аудиторской палаты Левона Йоляна, сообщает пресс-служба парламента Армении.
«На основании прошения об отставке председателя Аудиторской палаты Левона Йоляна и руководствуясь ч.1 ст.147 и п.2 ч.2 конституционного закона “Регламент Национального Собрания”, а также согласно требованиям п.4 ч.7 ст.17 закона “Об Аудиторской палате”, считать прекращенными полномочия председателя Аудиторской палаты Левона Йоляна», - отмечается в сообщении.