Տարածաշրջանում խաղաղության երբեմնի երաշխավոր, Արցախի անվտանգության երաշխավոր բանակն այսօր ինքն ունի պաշտպանության կարիք. Ռոբերտ Քոչարյան
28/01/2022 11:06
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը ուղերձ է հղել հայոց բանակի կազմավորման 30-րդ տարեդարձի առթիվ։
Շնորհավորում եմ Հայոց բանակի օրվա առթիվ։ Այս օրը նշում ենք բանակի համար ամենածանր պայմաններում։ Դժվար չէ հասկանալ այն մարդկանց ապրումները, որոնք ներդրում են ունեցել արցախյան առաջին պատերազմի ժամանակ ստեղծված և քայլ առ քայլ կայացած մեր բանակի ճակատագրի մեջ։
Տարածաշրջանում խաղաղության երբեմնի երաշխավոր, Արցախի անվտանգության երաշխավոր բանակն այսօր ինքն ունի պաշտպանության կարիք։ Լիահույս եմ, որ բանակը, ի վերջո, դարձյալ կուղղի մեջքը և կդառնա մեր ժողովրդի անվտանգության լիարժեք երաշխավորը», - ասված է Քոչարյանի ուղերձում։

Роберт Кочарян: Армия, которая когда-то была гарантом безопасности в регионе, гарантом безопасности Арцаха сегодня нуждается в защите
28/01/2022 13:22
Второй президент Армении Роберт Кочарян 28 января направил послание по случаю 30-летия формирования Армянской армии.
Поздравляю с днём Армянской армии. Этот день мы отмечаем в самых тяжёлых для армии условиях. Не трудно понять переживания людей, которые имели вклад в судьбу нашей армии, созданной во время первой арцахской войны и состоявшейся шаг за шагом.
Армия, которая когда-то была гарантом безопасности в регионе, гарантом безопасности Арцаха сама сегодня нуждается в защите. Я полон уверенности, что армия, в конце концов, выпрямит спину и станет полноценным гарантом безопасности нашего народа», - говорится в послании.