Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3956 նոր դեպք. արձանագրվել է 7 մահ
Փետրվարի 2-ին` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 3956 նոր դեպք: Կատարվել է 9658 թեստավորում, առողջացել՝ 5276 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 4 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 374 878 դեպք, որոնցից 341 355-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 23 923 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8060 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1540 է.  նախորդ օրն արձանագրվել է 3 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 3956, скончались 7 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 3 февраля увеличилось на 3956. Проведено 9658 тестов, выздоровели 5276 граждан, скончались 4 человека.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 374 878 человек, выздоровели 341 355 человек. В больницах проходят лечение 23 923 пациента.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8060, число случаев смерти по иным причинам составляет 1540. Накануне было зарегистрировано 3 случая смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.