Հայաստանում հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2486 նոր դեպք. արձանագրվել է 6 մահ
Փետրվարի 8-ին` ժամը 11:00-ի դրությամբ, հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 2486 նոր դեպք: Կատարվել է 6807 թեստավորում, առողջացել՝ 3180 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 5 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 394 074 դեպք, որոնցից 356 165-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 28 251 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8102 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1556 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 1 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 2486, скончались 6 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 8 февраля увеличилось на 2486. Проведено 6807 тестов, выздоровели 3180 граждан, скончались 5 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 394 074 человек, выздоровели 356 165 человек. В больницах проходят лечение 28 251 пациент.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8102, число случаев смерти по иным причинам составляет 1556. Накануне был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.