Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է 16 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1307 նոր դեպք
Փետրվարի 15-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1307 նոր դեպք: Կատարվել է 5359 թեստավորում, առողջացել՝ 3514 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 15 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 408 381 դեպք, որոնցից 379 126-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 19 479 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8201 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1575 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 1 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 1307, скончались 16 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 15 февраля увеличилось на 1307. Проведено 5359 тестов, выздоровели 3514 граждан, скончались 15 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 408 381 человек, выздоровели 379 126 человек. В больницах проходят лечение 19 479  пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8201, число случаев смерти по иным причинам составляет 1575. Накануне были зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.