Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է 34 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1774 նոր դեպք
Փետրվարի 16-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 1774 նոր դեպք: Կատարվել է 6630 թեստավորում, առողջացել՝ 2574 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 28 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 410 155 դեպք, որոնցից 381 700-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 19 479 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8229 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1581 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 6 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 1774, скончались 34 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 16 февраля увеличилось на 1774. Проведено 6630 тестов, выздоровели 2574 граждан, скончались 28 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 410 155 человек, выздоровели 381 700 человек. В больницах проходят лечение 19 479 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8229, число случаев смерти по иным причинам составляет 1581. Накануне были зарегистрированы 6 случаев смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.