Ամերիաբանկն արժանացել է առևտրի ֆինանսավորման գծով հերթական մրցանակին Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայից
21/02/2022 16:42
Համաշխարհային բանկի խմբի անդամ IFC-ի  (Միջազգային ֆինանսական կորպորացիա) կողմից կազմակերպվող առևտրի ֆինանսավորման գծով 10-րդ տարեկան մրցանակաբաշխության շրջանակներում Ամերիաբանկին շնորհվել է հերթական մրցանակը` Բանկը ճանաչվել է «2021թ.  լավագույն թողարկող բանկ Կովկասում»:
Մրցանակները IFC-ի կողմից շնորհվում են իր միջազգային լավագույն գործընկերներին` գործունեության գերազանց արդյունքների և արդյունավետ համագործակցության համար:
Պահպանելով իր առաջատար դիրքը Հայաստանյան առևտրի ֆինանսավորման շուկայում, Բանկը առավել կարևորում է իր գործունեության նկատմամբ տարածաշրջանային մակարդակում նման գնահատականը լավագույն միջազգային գործընկերներից մեկի կողմից:
Տեղեկացնենք, որ առևտրի ֆինանսավորման համաշխարհային ծրագրի (GTFP) շրջանակներում IFC-ի երաշխավորությամբ Ամերիաբանկի կողմից  ներգրավվել է առևտրի ֆինանսավորման գծով կարճաժամկետ և միջնաժամկետ ֆինանսավորում, որով ապահովվել է մի շարք ընկերությունների  գյուղատնտեսական, էներգետիկ ու արդյունաբերական բնույթի խոշոր ներդրումային նախագծերի  իրականացումը` ժամանակակից էներգախնայող սարքավորումների ձեռքբերմամբ:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրում թվայնացման ուղղությամբ զարգացող ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքը: Լինելով Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկը` Ամերիաբանկն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է նորարարական կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթ: Ամերիաբանկը Հայաստանի առաջատար բանկն է ըստ 2021թ. բոլոր հիմնական ֆինանսական ցուցանիշների (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել, զուտ շահույթ և կապիտալ): Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am:

Ameriabank CJSC has been named the Best Issuing Bank in the Caucasus for 2021 by International Financial Corporation (IFC), a member of the World Bank Group, in the 10th annual award ceremony in the area of trade finance.
IFC awards its best international partners for the excellence and efficient cooperation.
As a leader on trade finance market in Armenia the Bank highly values the recognition on the regional level by one of its best international partners.
Note, that Ameriabank raised short- and mid-term trade finance guaranteed by IFC under IFC’s Global Trade-Finance Program (GTFP). These funds were channeled into several large-scale investment projects in agriculture, energy and industry sectors to purchase energy-efficient state-of-the-art equipment.
Ameriabank is a dynamically developing bank and one of the major and most stable financial institutions in Armenia with clearly formulated digital agenda. Being the first investment bank in Armenia, Ameriabank is now a universal bank offering innovative corporate, investment and retail banking services in a comprehensive package of banking solutions. Ameriabank is the largest bank in Armenia, according to the 2021 year-end reportable data (assets, liabilities, loan portfolio, net profit and equity). For further information, please visit www.ameriabank.am.