Ամերիաբանկն արժանացել է առևտրի ֆինանսավորման գծով հերթական մրցանակին Միջազգային ֆինանսական կորպորացիայից
21/02/2022 16:42
Համաշխարհային բանկի խմբի անդամ IFC-ի  (Միջազգային ֆինանսական կորպորացիա) կողմից կազմակերպվող առևտրի ֆինանսավորման գծով 10-րդ տարեկան մրցանակաբաշխության շրջանակներում Ամերիաբանկին շնորհվել է հերթական մրցանակը` Բանկը ճանաչվել է «2021թ.  լավագույն թողարկող բանկ Կովկասում»:
Մրցանակները IFC-ի կողմից շնորհվում են իր միջազգային լավագույն գործընկերներին` գործունեության գերազանց արդյունքների և արդյունավետ համագործակցության համար:
Պահպանելով իր առաջատար դիրքը Հայաստանյան առևտրի ֆինանսավորման շուկայում, Բանկը առավել կարևորում է իր գործունեության նկատմամբ տարածաշրջանային մակարդակում նման գնահատականը լավագույն միջազգային գործընկերներից մեկի կողմից:
Տեղեկացնենք, որ առևտրի ֆինանսավորման համաշխարհային ծրագրի (GTFP) շրջանակներում IFC-ի երաշխավորությամբ Ամերիաբանկի կողմից  ներգրավվել է առևտրի ֆինանսավորման գծով կարճաժամկետ և միջնաժամկետ ֆինանսավորում, որով ապահովվել է մի շարք ընկերությունների  գյուղատնտեսական, էներգետիկ ու արդյունաբերական բնույթի խոշոր ներդրումային նախագծերի  իրականացումը` ժամանակակից էներգախնայող սարքավորումների ձեռքբերմամբ:
«Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է և դասվում է երկրում թվայնացման ուղղությամբ զարգացող ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքը: Լինելով Հայաստանում առաջին ներդրումային բանկը` Ամերիաբանկն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է նորարարական կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայությունների ամբողջական փաթեթ: Ամերիաբանկը Հայաստանի առաջատար բանկն է ըստ 2021թ. բոլոր հիմնական ֆինանսական ցուցանիշների (ակտիվներ, պարտավորություններ, վարկային պորտֆել, զուտ շահույթ և կապիտալ): Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել www.ameriabank.am:

Америабанк удостоился очередной награды Международной финансовой корпорации в сфере торгового финансирования
21/02/2022 16:30
Америабанк получил очередную награду от Международной финансовой корпорации (IFC) - члена группы Всемирного банка,  в номинации «Лучший банк-эмитент Кавказа 2021г.» на 10-й ежегодной церемонии наград в сфере торгового финансирования.
IFC вручает награды своим лучшим международным партнерам за отличные результаты деятельности и эффективное сотрудничество.
Как лидер рынка торгового финансирования Армении, Америабанк ценит высокую оценку, присужденную банку на региональном уровне одним из своих лучших международных партнеров.
Отметим, что в рамках Глобальной программы по финансированию торговли IFC Америабанк привлек краткосрочное и среднесрочное финансирование, гарантированное IFC. Привлеченные средства направляются на осуществление ряда инвестиционных проектов в сферах сельского хозяйства, энергетики и промышленности для приобретения современного энергосберегающего оборудования.
Америабанк – динамично развивающийся банк, который является одним из крупнейших и самых стабильных финансовых учреждений Армении с четко сформулированной цифровой повесткой дня. Будучи первым инвестиционным банком Армении и универсальным банком, Америабанк предоставляет инновационные корпоративные, инвестиционные и розничные услуги в комплексном пакете.  Согласно данным 2021г., Америабанк является ведущим банком Армении по всем основным финансовым показателям (активы, обязательства, кредитный портфель, чистая прибыль и капитал).  Для более подробной информации посетите www.ameriabank.am..