Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է 17 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 764 նոր դեպք
Փետրվարի 24-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 764 նոր դեպք: Կատարվել է 4467 թեստավորում, առողջացել՝ 970 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 14 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 418 220 դեպք, որոնցից  396 670-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 11 557 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8392 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1601 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 3 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 764, скончались 17 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 24 февраля увеличилось на 764. Проведено 4467 тестов, выздоровели 970 граждан, скончались 14 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 418 220 человек, выздоровели 396 670 человек. В больницах проходят лечение 11 557 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8392, число случаев смерти по иным причинам составляет 1601. Накануне было зарегистрировано 3 случая смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.