Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է 23 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 572 նոր դեպք
Փետրվարի 25-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 572 նոր դեպք: Կատարվել է 4262 թեստավորում, առողջացել՝ 1571 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 21 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 418 792 դեպք, որոնցից 398 241-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 10 535 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8413 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1603 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 2 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 572, скончались 23 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 25 февраля увеличилось на 572. Проведено 4262 теста, выздоровели 1571 граждан, скончался 21 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 418 792 человек, выздоровели 398 241 человек. В больницах проходят лечение 10 535 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8413, число случаев смерти по иным причинам составляет 1603. Накануне было зарегистрировано 2 случая смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.