Հայաստանում մեկ օրում արձանագրվել է 22 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 631 նոր դեպք
Փետրվարի 26-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 631 նոր դեպք: Կատարվել է 4183 թեստավորում, առողջացել՝ 1463 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 20 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 419 423 դեպք, որոնցից 399 704-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 9681 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8433 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1605 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 2 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 631, скончались 22 человека
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 25 февраля увеличилось на 631. Проведено 4183 теста, выздоровели 1463 граждан, скончались 20 человек.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 419 423 человек, выздоровели 399 704 человек. В больницах проходят лечение 9681 пациент.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8433, число случаев смерти по иным причинам составляет 1605. Накануне было зарегистрировано 2 случая смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.