«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի» ծառայությունները և գործիքները հաճախորդներին հասանելի են լինելու ամբողջությամբ, բացառությամբ փոխանցումների հետ կապված որոշ սահմանափակումների. ԿԲ
Հայաստանում գործող «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ-ն ստեղծված է ՀՀ օրենսդրությամբ, կարգավորվում ու վերահսկվում է ՀՀ Կենտրոնական բանկի կողմից, այս մասին հայտարարություն է տարածել ՀՀ կենտրոնական բանկը։
«Ներկա իրավիճակում «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի» ծառայությունները և գործիքները հաճախորդներին հասանելի են լինելու ամբողջությամբ, բացառությամբ փոխանցումների հետ կապված որոշ սահմանափակումների, որոնց հետ ավելի մանրամասն կարող եք ծանոթանալ Բանկի www.vtb.am պաշտոնական կայքում: «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն» ունի բավարար իրացվելիություն և կապիտալ սպասարկելու իր բոլոր պարտավորությունները։
Բանկին հասանելի են նաև Կենտրոնական բանկի կողմից իրացվելիության տրամադրման մշտական հնարավորության գործիքները», - նշված է ԿԲ հաղորդագրությունում։

Банк ВТБ (Армения) имеет постоянную возможность воспользоваться инструментами по предоставлению ликвидности со стороны Центрального банка Армении
28/02/2022 10:42
Действующее в Армении ЗАО "Банк-ВТБ Армения" создано согласно законодательству РА, регулируется и контролируется со стороны Центрального банка Армении.
Как сообщает пресс-служба ЦБ, в нынешней ситуации услуги и инструменты "Банка-ВТБ Армения" будут доступны клиентам полностью, за исключением некоторых ограничений, связанных с переводами, о чем более подробно можно ознакомиться на официальном сайте банка www.vtb.am.
Банк ВТБ (Армения) имеет достаточную ликвидность и капитал для обслуживания всех своих обязательств. Банк имеет также постоянную возможность воспользоваться инструментами по предоставлению ликвидности со стороны Центрального банка, отметили в Центробанке.