Ադրբեջանի երեկվա սադրանքից հետո իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է. ՊՆ
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել հայ-ադրբեջանական սահմանի այս կամ այն հատվածում ՀՀ զինված ուժերի կողմից ադրբեջանական ստորաբաժանումների մարտական դիրքերի ուղղությամբ կրակ բացելու վերաբերյալ, հաղորդում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից:
«Մասնավորապես, մարտի 8-ին Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությունը հաղորդագրություն է տարածել, թե նույն օրը, առավոտյան, ՀՀ ԶՈՒ ստորաբաժանումները կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևմտյան հատվածում տեղակայված ադրբեջանական մարտական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս տեղեկությունը նույնպես չի համապատասխանում իրականությանը։
Մարտի 7-ին սահմանի նույն ուղղությամբ ադրբեջանական կողմի իրականացրած սադրանքից հետո իրադրությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին հարաբերականորեն կայուն է և գտնվում է ՀՀ ԶՈՒ լիարժեք վերահսկողության ներքո», - ասված է ՊՆ հաղորդագրությունում:

После вчерашней провокации ВС Азербайджана обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная – Минобороны Армении
08/03/2022 12:24
Министерство обороны Азербайджана продолжает распространять дезинформацию об обстреле вооруженными силами Армении боевых позиций азербайджанских подразделений на том или ином участке армяно-азербайджанской границы, сообщает министерство обороны Армении.
«В частности, 8 марта оборонное ведомство Азербайджана распространило сообщение о том, что в тот же день утром подразделения ВС Армении якобы открыли огонь по боевым позициям Азербайджана, расположенным на западном участке армяно-азербайджанской границы. Эта информация также не соответствует действительности.
7 марта, после провокации азербайджанской стороны на том же направлении границы, обстановка на армяно-азербайджанской границе относительно стабильная и находится под полным контролем ВС Армении», - говорится в заявлении Минобороны Армении.