Հայաստանում արձանագրվել է 6 մահ. հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 17 նոր դեպք
Մարտի 14-ին հանրապետությունում արձանագրվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 17 նոր դեպք: Կատարվել է 1432 թեստավորում, առողջացել՝ 166 քաղաքացի, կորոնավիրուսի հետևանքով մահացել է 4 քաղաքացի։
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 021 դեպք, որոնցից 408 562-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3246 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8576 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1637 է. նախորդն օրն արձանագրվել է 2 մահ, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։

В Армении число зараженных коронавирусом увеличилось на 17, скончались 6 человек
Число зараженных коронавирусом в Армении по состоянию на 14 марта увеличилось на 17. Проведено 1432 тестов, выздоровели 166 граждан, скончались 4 человека.
Как сообщает Минздрав Армении, в целом число зараженных коронавирусом составляет 422 021 человек, выздоровели 408 562 человек. В больницах проходят лечение 3246 пациента.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8576, число случаев смерти по иным причинам составляет 1637. Накануне были зарегистрировани 2 случая смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.