ԱՆԻՖ-ի «Ձեռնարկատեր+պետություն հակաճգնաժամային ներդրումների կառավարիչ» ՓԲԸ-ի ներդրումային ֆոնդը շարունակում է աջակցել հայաստանյան բիզնեսին
Հայաստանի պետական հետաքրքրությունների ֆոնդի (ԱՆԻՖ) դուստր «Ձեռնարկատեր+պետություն հակաճգնաժամային ներդրումների կառավարիչ» ՓԲԸ-ի ներքո գործող ներդրումային ֆոնդը շարունակում է ներդրումներ իրականացնել տեղական ընկերություններում՝ նպաստելով հայաստանյան ձեռնարկությունների զարգացմանն ու ընդլայնմանը:
«Ձեռնարկատեր+պետություն հակաճգնաժամային ներդրումներ» ֆոնդի կողմից Ֆինանսավորման ենթակա են Հայաստանի Հանրապետությունում գրանցված ինչպես նոր, այնպես էլ արդեն իսկ գործող բիզնես ծրագրերը:
Մինչ օրս ԱՆԻՖ-ի «Ձեռնարկատեր+պետություն հակաճգնաժամային ներդրումներ» ֆոնդի կողմից մոտ 10 մլն դոլարի ներդրումային ծրագրեր են իրականացվել մի քանի ծրագրերում, ընդլայնելով գործող բիզնեսները, ստեղծելով ավելի քան 200 լրացուցիչ աշխատատեղի հնարավորություն։ Ֆոնդը բաժնեմասային մասնակցությամբ ծրագրեր է իրականացնում «Հայր և որդի Երեմյաններ», «Ֆուդ Ռեփաբլիք», «Ապագա Փրոջեքթս», «Գլոբալ Քոննեքթ» ընկերությունների հետ և ներդրում՝ Ամբեր Կապիտալ ընկերության կողմից կառավարվող «ԵՄ- Հայաստան ՓՄՁ» ֆոնդում։ Մենք շարունակում ենք վստահ լինել, որ պետական միջոցների առավել արդյունավետ կիրառումը՝ տնտեսական կենսունակ ծրագրերում ներդրումն է։
ԱՆԻՖ-ը հիշեցնում է, որ Ֆոնդը բաց է նոր ծրագրային առաջարկների համար։ Հայաստանում գրանցված ցանկացած բիզնես կարող է դիմել բաժնեմասային ֆինանասվորման համար՝ Ֆոնդի պայմաններին համապատասխանելու դեպքում։
Պայմաններին կարելի է ծանոթանալ այստեղ։ Ֆոնդի մասնակցությունը 25% – 49% է, մասնակցության չափը մեկ ծրագրում՝ 0.5 – 4մլն ԱՄՆ դոլարին համարժեք դրամ:

ЗАО ANIF «Антикризисные инвестиции Предприниматель + Государство» продолжает поддерживать армянский бизнес
25/03/2022 12:54
Дочерняя компания фонда государственных интересов Армении (ANIF), ЗАО «Антикризисные инвестиции Предприниматель + Государство» продолжает инвестировать в местные компании, способствуя развитию и расширению армянских предприятий.
Фонд «Антикризисные инвестиции Предприниматель + Государство» участвует в софинансировании как новых, так и существующих бизнес-проектов, зарегистрированных в Республике Армения.
На сегодняшний день фонд ANIF «Антикризисные инвестиции Предприниматель + Государство» инвестировал около 10 миллионов долларов США в несколько проектов, расширив существующие предприятия, создав потенциал для 200 дополнительных рабочих мест. Фонд реализует программы совместных предприятий с такими организациями, как «Отец и сын Еремяны», «Фуд Репаблик», «Апага Проджектс», «Глобал Коннект», а также инвестирует в «Фонд ЕС- Армения для МСП», управляемый Амбер Капитал. Мы по-прежнему убеждены, что наиболее эффективное использование государственных средств — это инвестирование в экономически выгодные программы.
ANIF напоминает, что фонд открыт для новых предложений по проектам. Любой бизнес, зарегистрированный в Армении, может подать заявку на долевое финансирование, если он соответствует условиям фонда. Узнать подробнее можно здесь.
Участие фонда составляет от 25% до 49% от общей суммы инвестиций, в денежном выражении 0,5-4 млн долларов США.