Ադրբեջանի ԶՈւ-ն դիմել է ագրեսիվ գործողությունների. տարբեր տրամաչափի զինատեսակների կիրառմամբ՝ հակառակորդը փորձել է առաջխաղացում ապահովել Արցախի արևելյան ուղղությամբ. ՊԲ
26/03/2022 12:10
Մարտի 26-ին՝ ժամը 11:00-ի սահմաններում Ադրբեջանի ԶՈւ ստորաբաժանումները կրկին դիմել են ագրեսիվ գործողությունների` տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակների կիրառմամբ փորձելով առաջխաղացում ապահովել Արցախի Հանրապետության արևելյան սահմանագոտու ուղղությամբ, ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի պատասխանատվության տակ գտնվող տարածքում, հայտնում են ՊԲ-ից։
«ՊԲ ստորաբաժանումները դիմում են համարժեք գործողությունների` հակառակորդի առաջխաղացումը կասեցնելու նպատակով:
Ձեռնարկվում են քայլեր` ՌԴ խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ իրադրության հանգուցալուծման ուղիներ գտնելու ուղղությամբ», - ասված է ՊԲ հաղորդագրությունում։
Իրադրության զարգացումների վերաբերյալ ԱՀ ՊՆ լրատվական ծառայությունը պարբերաբար հանդես կգա հաղորդագրություններով։

ВС Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям, пытаясь обеспечить продвижение на восточном направлении – Минобороны Арцаха
26/03/2022 12:34
26 марта, около 11:00, подразделения ВС Азербайджана вновь прибегли к агрессивным действиям, пытаясь с применением стрелкового оружия различного калибра обеспечить продвижение в направлении восточной границы Республики Арцах, на находящейся в зоне ответственности миротворческого контингента РФ территории, сообщает пресс-служба Минобороны Арцаха.
«Подразделения Армии обороны Арцаха предпринимают адекватные действия с целью пресечь продвижение противника.
Предпринимаются шаги в направлении поиска вместе с командованием миротворческого контингента РФ путей урегулирования ситуации.
Пресс-служба Минобороны Арцаха периодически будет публиковать сообщения о дальнейшем развитии ситуации», - говорится в сообщении.