Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Փառուխին հարակից հատվածում. ՊԲ-ն պաշտպանական դիրքերի ամրացման ու թշնամու զսպման լրացուցիչ միջոցառումներ է կատարում. շտաբ
29/03/2022 11:04
Մարտի 28-29-ի լույս գիշերը՝ մինչև առավոտյան ժամը 10:00-ն, Արցախի առաջնագծի երկայնքով հրադադարի էական խախտումներ չեն արձանագրվել և օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը մնացել է լարված՝ մարման որոշակի դրական միտմամբ, հայտնում են Արցախի տեղեկատվական շտաբից:
Ադրբեջանական զորքերը շարունակում են մնալ Քարագլխի՝ Փառուխին հարակից հատվածում ամրացված նույն հենակետերում: Իսկ Արցախի զինված ուժերը շարունակում են պաշտպանական դիրքերի ամրացման ու թշնամու զսպման լրացուցիչ միջոցառումների կատարումը:
Շարունակական աշխատանքներ են տարվում ռուս խաղաղապահ զորակազմի հրամանատարության հետ՝ նպատակաուղղված ադրբեջանական հնարավոր սադրանքների կանխմանը և ադրբեջանական զինված ուժերին իրենց ելման դիրքեր վերադարձնելուն:
Արցախի պատկան մարմինները բոլոր հնարավոր մեխանիզմներով հետևում են իրադրությանն ու ադրբեջանական կողմի գործողություններին, և, ըստ կարիքի, լրացուցիչ հրապարակումներով կտեղեկացնեն իրավիճակի զարգացումների վերաբերյալ:

Азербайджанские войска продолжают оставаться на участке близ села Парух – Информационный штаб Арцаха
29/03/2022 12:46
В ночь с 28 на 29 марта и до 10:00 утра оперативно-тактическая обстановка вдоль всей линии соприкосновения продолжает оставаться напряженной, существенных нарушений режима прекращения огня зафиксировано, сообщает Информационный штаб Арцаха.
«Азербайджанские войска продолжают оставаться на том же опорном пункте на высоте  Караглух, который находится близ села Парух. А вооруженные силы Арцаха продолжают предпринимать дополнительные меры по сдерживанию врага и укреплению оборонительных позиций.
Проводится последовательная работа с командованием российского миротворческого контингента, нацеленная на предотвращение возможных провокаций с азербайджанской стороны и возвращение азербайджанских ВС на исходные позиции.
Компетентные органы Республики Арах, используя все возможные механизмы, следят за ситуацией и действиями азербайджанской стороны, и в случае необходимости, предоставят дополнительную информацию о развитии событий», - отмечается в сообщении.