Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը հանդես կգա Մայրության և գեղեցկության տոնին նվիրված համերգով
Ապրիլի 7-ին, ժամը 19:00 Կոմիտասի անվան կամերային երաժշտության տանը կկայանա համերգ՝ նվիրված Մայրության և գեղեցկության տոնին։ Համերգին ելույթ կունենա Հայաստանի պետական կամերային երգչախումբը՝ գեղարվեստական ղեկավար և գլխավոր դիրիժոր, ՀՀ ժողովրդական արտիստ Ռոբերտ Մլքեյանի ղեկավարությամբ։ Մենակատարներն են Սոֆյա Սայադյանը (սոպրանո), Էռա Հովսեփյանը (սոպրանո), Ռազմիկ Բաղդասարյանը (տենոր), Մավր Մկրտչյանը (բարիտոն), Հովհաննես Գրիգորյանը (բարիտոն), Նվարդ Ալոյանը (դաշնամուր)։
Ծրագրում՝ Կոմիտասի, Ռ. Մլքեյանի, Ա. Սաթյանի, Սայաթ-Նովայի, Ջ. Ռաթերի, Ջ Լիվինգսթոնի, Ջ. Գերշվինի, Վ.Յանգ-Ա. Զարգարյանի, Շ. Գունոյի ստեղծագործություններն են։
Ապրիլի 7-ը Մայրության և գեղեցկության օրն է։ Ըստ Հայ առաքելական եկեղեցու տոնացույցի ապրիլի 7-ը Սուրբ Աստվածածնի Ավետման օրն է։ 1995 թ.–ից ապրիլի 7-ը ներառվել է ազգային տոնացույցում։

Армянский государственный камерный хор выступит с концертом по случаю Дня материнства и красоты
7 апреля, в 19:00, в Доме камерной музыки имени Комитаса состоится концерт, посвященный Дню материнства и красоты. На концерте выступит Армянский государственный камерный хор под руководством художественного руководителя и дирижера Роберта Млкеяна.
Солисты – Софья Сардарян (сопрано), Эрна Овсепян (сопрано), Размик Багдасарян (тенор), Мавр Мкртчян (баритон), Ованнес Григорян (баритон), Нвард Алоян (фортепиано).
В программе концерта прозвучат произведения Комитаса, Р.Млкеяна, А.Сатяна, Саят-Новы, Дж.Раттера, Дж.Ливингстона, Дж.Гершвина, В.Янга – А.Зардарян, Ш.Гуно.
В Армении 7 апреля отмечается День материнства и красоты. Армянская церковь в этот день отмечает великий праздник Благовещения. 7 апреля введен в календарь праздничных дат страны с 1995 года.