ՀՀ ֆինանսների նախարարը գործուղվում է ԱՄՆ
ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը գործուղվում է ԱՄՆ. որոշումը ստորագրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը:
Խաչատրյանի հետ միասին ԱՄՆ կմեկնի փոխնախարար Վահե Հովհաննիսյանը. վերջիններս ԱՄՆ-ում կլինեն 2022 թվականի ապրիլի 19-ից 23-ը՝ Համաշխարհային բանկի խմբի և Արժույթի միջազգային հիմնադրամի գարնանային հանդիպումներին մասնակցելու նպատակով:
ֆինանսների նախարարը գործուղումից վերադառնալուց հետո եռօրյա ժամկետում Ամերիկայի Միացյալ Նահանգներ գործուղման արդյունքների մասին հաշվետվություն պետք է ներկայացնի Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի աշխատակազմ և Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարություն:

Министр финансов Армении командируется в США
Министр финансов Армении Тигран Хачатрян будет командирован в США, решение подписано премьер-министром Николом Пашиняном.
Вместе с Хачатряном в США отбудет также заместитель министра Ваге Ованнисян: они будет находиться в США с 19 по 23 апреля для участия в весенней встрече Группы Всемирного банка и Международного валютного фонда.
После возвращения из командировки министр финансов в трехдневный срок должен представить аппарату премьер-министра и МИД Армении отчет о результатах командировки в Соединенные Штаты Америки.