Մայրուղային գազատարի վրա վերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով դեպի ՀՀ բնական գազի մուտքն ընդհատվել է
12/04/2022 11:36
«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ Կարմիր Կամուրջ-Սևքար-Բերդ մայրուղային գազատարի վրա վերականգնողական աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ապրիլի 12-ին ժամը 10։00-ից մինչև ապրիլի 13-ը՝ ժամը 19։00-ն դեպի Հայաստանի Հանրապետություն բնական գազի մուտքը ընդհատվել է։
Նշված ժամանակահատվածում հանրապետության սպառողների գազամատակարարումը կիրականացվի առանց սահմանափակումների՝ Աբովյանի գազի ստորգետնյա պահեստավորման կայանում (ԳՍՊԿ) պահեստավորված բնական գազի հաշվին:

В связи с проведением восстановительных работ на магистральном газопроводе Красный мост-Севкар-Берд приостановлена подача природного газа в Армению
12/04/2022 11:36
ЗАО «Газпром Армения» сообщает, что в связи с проведением восстановительных работ на магистральном газопроводе Красный мост-Севкар-Берд с 10:00 12.04.2022 г. до 19:00 13.04.2022 г. будет приостановлена подача природного газа в Республику Армения.
В указанный период газоснабжение потребителей республики будет осуществляться без ограничений за счет резервов Абовянской станции подземного хранения газа (СПХГ).