Պատրաստ եմ այս իշխանություններին հեռացնելուց հետո, պետական մտածելակերպ ունեցող իշխանություն ձևավորվելու պարագայում, կանգնել այդ շարքում՝ ցանկացած տեղում․ Արթուր Վանեցյան
22/04/2022 17:37
Մեր պայքարի հիմնական նպատակն է՝ ունենալ հզոր Հայաստան, հզոր Արցախ և իր հայրենիքում լավ ապրող քաղաքացի, Ազատության հրապարակում լրագրողների հետ զրույցում ասաց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
Ընդդիմադիր գործիչն ընդգծեց՝ հիմնական նպատակին հասնելու համար առաջին հերթին պետք է հեռացնել գործող իշխանությանը, ապա օր ու գիշեր աշխատել ։ Պայքարի իրական մարտիկներն իշխանափոխությունից հետո պաշտոն զբաղեցնելու մասին չեն մտածում, կարևորը համատեղ ուժերով պետականությունը վերականգնելը, պետությունը ոտքի կանգնեցնելն է։
«Ես իմ մասով ասում եմ՝ պատրաստ եմ այս իշխանություններին հեռացնելուց հետո նորմալ, պետական մտածելակերպ ունեցող իշխանություն ձևավորվելու պարագայում, կանգնել այդ շարքում՝ ցանկացած տեղում։ Եթե կորոշեն, որ ես պետական համակարգում անելիք չունեմ, հավատացեք, ես պատրաստ եմ գնալ, զբաղվել այլ գործերով։ Վսհատեցնում եմ՝ այն մարդիկ, ովքեր գիտակցում ունեն, որ մենք երկիրը պետք է վերականգնենք գրեթե զրոյից, նրանցից որևէ մեկը պաշտոնի համար «կռիվ» չի անում։ Այսօր, այս վիճակում պաշտոն ստանձնելը լրջագույն պատասխանատվություն է հատկապես պատասխանատու մարդու համար։ Մենք պատմության առաջ պետք է պատասխան տանք»,- ընդգծեց Արթուր Վանեցյանը։

После отстранения этой власти, в случае формирования обладающей государственным мышлением власти, я готов встать в их ряды – Артур Ванецян
Основная цель нашей борьбы – иметь сильную Армению, сильный Арцах и обеспеченных граждан, заявил сегодня руководитель фракции «Честь имею», председатель партии «Родина» Артур Ванецян в беседе с журналистами на площади Свободы.
Оппозиционный деятель подчеркнул, что для достижения этой цели в первую очередь нужно отстранить действующую власть, а потом день и ночь работать. Настоящие борцы не думают о том, чтобы после смены власти занять должность, главное – совместными силами восстановить государственность, поставить на ноги государство.
«Я говорю по своей части, что готов после отстранения власти в случае формирования нормальной, обладающей государственным мышлением власти, встать в их ряды – на любом месте. Если решат, что мне нечего делать в государственной системе, поверьте, я готов уйти и заняться другими делами. Заверяю, те люди, которые осознают, что должны восстановить нашу страну почти с нуля, никто из них не ведет «борьбу» за должность. В сегодняшних условиях должность – это серьезнейшая ответственность, особенно для ответственного человека. Мы несем ответственность перед нашей историей», - подчеркнул Артур Ванецян.