«Փաշինյանը պետք է պատասխանատվության ենթարկվի իր հայտարարության համար». Զոհված զինծառայողների հարազատներն ակցիա են իրականացնում (Տեսանյութ)
26/04/2022 15:10
Արցախյան 44-օրյա պատերազմում զոհված զինծառայողների հարազատները Երևանի Շառլ Ազնավուրի անվան հրապարակում բոոքի ակցիա են իրականացնում։
Նրանք պահանջում են, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը պատասխանատվության ենթարկվի իր հայտարարության համար, թե «կարող էինք կանխել պատերազմը, որի հետևանքով մենք կունենայինք այս նույն վիճակը, իհարկե, առանց զոհերի»։
«Լռել այլևս անհնար է, հատկապես հայտնի խոստովանությունից հետո՝ տարբերությունը միայն այն կլիներ, որ տղերքը ողջ կլինեին:
Լռելով մենք անուղղակի մասնակից ենք դառնում այդ արյունալի ոճրագործությանը: Սիրելի բախտակից ընկերներ, քույրեր և եղբայրներ, ընկերներ, համագյուղացիներ, համաքաղաքացիներ.
Մեր տղերքի հոգիները խռովված են, նրանք մեզնից պահանջում են վրեժ և պատասխանատվություն: Նրանք մեզնից վճռականություն են պահանջում», - հայտարարել են ծնողները։

Пашинян должен быть привлечен к ответственности за свое заявление – родители погибших военнослужащих проводят акцию протеста
26/04/2022 15:47
Родственники погибших в 44-дневной войне военнослужащих проводят акцию протеста на площади Шарля Азнавура.
Они требуют, чтобы премьер-министр Никол Пашинян был привлечен к ответственности за свое заявление: «Мы могли бы предотвратить войну, но имели бы такую же ситуацию, конечно, без жертв».
«Молчать больше невозможно, особенно после его известного признания в том, что разница была бы только в том, что наши парни были бы живы.
Наше молчание делает нас соучастниками кровавого преступления. Дорогие друзья по несчастью, сестры и братья, сограждане и соотечественники!
Души наших парней обижены, они требуют от нас мести и ответственности. Они требуют от нас решительности», - заявили родители.