«Արյան ծարավ» խորհրդանշող կարմիր ներկով լի դույլ՝ կառավարության մոտ. պատգամավոր Թադևոս Ավետիսյանին ոստիկանները գետնին տապալեցին
27/04/2022 15:24
ՀՅԴ երիտասարդներն ու «Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Քրիստինե Վարդանյանը և Թադևոս Ավետիսյանը կառավարության մոտ ակցիա են իրականացրել։
Նրանք դույլով կարմիր ներկ էին բերել կառավարության դիմաց՝ հայտարարելով, որ այն խորհրդանշում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի «արյան ծարավը»։
Թադևոս Ավետիսյանը ձեռքերը թաթախեց կարմիր ներկով լի դույլի մեջ՝ ձեռքերը տպելով հատակին։
Ոստիկանությունը գետին տապալեց ընդդիմադիր պատգամավորին՝ քարշ տալով տեղափոխեց ոստիկանական մեքենա։
Ավելի ուշ Ավետիսյանը բաց թողնվեց, սակայն ակցիա իրականացնող մի խումբ երիտասարդներ բերման ենթարկվեցին։

Молодежное крыло АРФД провело перед зданием правительства акцию «Жаждущий крови»
Представители молодежного крыла АРФ «Дашнакцутюн» и депутаты фракции «Армения» Кристине Варданян и Тадевос Аветисян провели акцию протеста перед зданием правительства Армении.
Они принесли с собой ведро красной краски, сказав, что оно символизирует «жаждущего крови» премьер-министра Никола Пашиняна.
Тадевос Аветисян опустил руки в ведро с красной краской и оставил отпечатки рук на стенах здания правительства.
После этого полицейские повалили на землю депутата, и, протащив по земле, посадили в полицейскую машину.