Հոգևորականները ներկա են լինելու հանրահավաքին՝ հնարավոր լարվածությունները մեղմելու և հանդարտության մթնոլորտի պահպանմանը նպաստելու համար․ Եսայի քահանա Արթենյան
01/05/2022 14:23
Ի պատասխան հանրահավաքին հոգևորականների մասնակցության հարցերին, Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի Տեղեկատվական համակարգի տնօրեն Տ․ Եսայի քահանա Արթենյանը ֆեյսբուքյան էջում նշել է, որ հոգևորականները, ինչպես քաղաքական զանգվածային նախընթաց միջոցառումներին, ներկա են լինելու նաև այսօրվա հանրահավաքին՝ հնարավոր լարվածությունները մեղմելու և հանդարտության մթնոլորտի պահպանմանը նպաստելու համար:
«Այսօր՝ մայիսի 1-ին, Երևանում նախատեսված հանրահավաքին հոգևորականների մասնակցության վերաբերյալ լրատվականների հարցերին ի պատասխան ցանկանում եմ ընդհանրացված տեղեկացնել հետևյալը՝ հոգևորականները, ինչպես քաղաքական զանգվածային նախընթաց միջոցառումներին, ներկա են լինելու նաև այսօրվա հանրահավաքին՝ հնարավոր լարվածությունները մեղմելու և հանդարտության մթնոլորտի պահպանմանը նպաստելու համար:
Մայր Աթոռը հորդորում է հանրահավաքի մասնակիցներին և իրավապահ մարմինների ներկայացուցիչներին հանդես բերել զգոնություն ու խիստ պատասխանատվություն և զերծ մնալ սադրանքներին տրվելուց: Աղոթում ենք Հայաստան և Արցախ մեր հայրենիքի ապահովության ու անվտանգության, մեր ժողովրդի բարօր կյանքի համար», - գրել է նա։

Священнослужители будут присутствовать на митинге, чтобы смягчить возможную напряженность и способствовать сохранению атмосферы спокойствия – Есаи Артенян
01/05/2022 15:15
В ответ на вопросы об участии священнослужителей в запланированном 1 мая в центре Еревана митинге, директор информационной системы Первопрестольного Эчмиадзина, иерей Есаи Артенян сообщил на своей странице в Facebook, что священнослужители будут присутствовать на сегодняшнем митинге – для смягчения возможной напряженности и сохранения спокойствия.
«В ответ на вопросы средств массовой информации об участии священнослужителей в предусмотренном сегодня,  1 мая, митинге, хочу обобщенно сообщить следующее: священнослужители, как на предшествующих массовых политических мероприятиях, так и на сегодняшнем митинге будут присутствовать, чтобы смягчить возможную напряженность и способствовать сохранению атмосферы спокойствия.
В Первопрестольном Эчмиадзине призывают участников митинга и представителей правоохранительных органов проявлять бдительность и высокую ответственность и не поддаваться провокациям», - написал он.