Բաղրամյան-Պռոշյան խաչմերուկից Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացու վիճակը գնահատվում է բավարար
02/05/2022 10:31
Բժիշկներն ավարտել են Բաղրամյան-Պռոշյան խաչմերուկից Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց տեղափոխված քաղաքացու զննումը։
ԵՊԲՀ աշխատակազմի ղեկավար Շուշան Դանիելյանի փոխանցմամբ՝ քաղաքացու վիճակը գնահատվում է բավարար, մոտակա րոպեներին քաղաքացին դուրս կգրվի բժշկական հաստատությունից։
Հիշեցնենք, որ Բաղրամյան-Պռոշյան խաչմերուկից շտապ օգնության մեքենայով Թիվ 1 համալսարանական հիվանդանոց էր տեղափոխվել մեկ քաղաքացի՝ գանգատվելով կրծքավանդակի և ձախ ստորին վերջույթի շրջանում ցավերից։

Состояние госпитализированного с перекрестка Баграмяна-Прошяна гражданина оценивается как удовлетворительное
Врачи провели обследование доставленного в Первую клиническую больницу с перекрестка Баграмяна-Прошяна гражданина, сообщает руководитель аппарата Ереванского государственного медицинского университета им. М.Гераци Шушан Даниелян
«Его состояние оценивается как удовлетворительное, в ближайшее время он будет выписан из больницы», - написала она.
Напомним, с перекрестка Баграмяна-Прошяна на машине скорой помощи был доставлен в Первую клиническую больницу один человек с жалобами на боли в области грудной клетки и в левой нижней конечности.