Հայրենասիրական երգեր ու քոչարի՝ ԵՊՀ-ի բակում. փակ դռների հետևից ուսանողները ողջունում են ակցիա անողներին
03/05/2022 11:23
«Դիմադրություն» շաժման ներկայացուցիչները ակցիան շարունակում են Երևանի պետական համալսարանի բակում։
«Ուսանող, միացիր» կոչով ակցիայի մասնակիցները կոչ են անում միանալ իրենց. ԵՊՀ ֆակուլտետների դռները, սակայն, փակ են։
Ակցիայի մասնակիցներին միացան Արևելագիտության ֆակուլտետի դեկան Ռուբեն Մելքոնյանն ու Իրավագիտության ֆակուլտետի դեկան Գագիկ Ղազինյանը։
Իսկ համալսարանում փակված ուսանողները պատուհաններից ու փակ դռների հետևից են ողջունում «Դիմադրություն» շարժման ներկայացուցիչներին։

Патриотические песни и кочари во дворе ЕГУ: запертые в здании студенты приветствуют участников акции из окон
03/05/2022 12:17
Представители Движения сопротивления продолжают акцию во дворе Ереванского государственного университета.
Участники акции призывают студентов присоединиться к ним с призывами «Студент, присоединяйся!», однако двери факультетов ЕГУ заперты.
К акции присоединились декан факультета востоковедения Рубен Мелконян и декан юридического факультета Гагик Казинян.