Հայաստանում կորոնավիրուսի նոր դեպքեր չեն հաստատվել, սակայն արձանագրվել է 1 մահ
Մայիսի 3-ին հանրապետությունում կորոնավիրուսային հիվանդության նոր դեպք չի արձանագրվել: Կատարվել է 1745 թեստավորում, առողջացել՝ 16 քաղաքացի:
Այսպիսով, հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 422 874 դեպք, որոնցից 412 019-ը՝ առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 549 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով մահվան 8622 դեպք է արձանագրվել: Այլ հիվանդության պատճառով մահվան դեպքերի ընդհանուր թիվը 1684 է. նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 1 դեպք, երբ պացիենտն ունեցել է կորոնավարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով:

В Армении не выявлено новых случаев заражения коронавирусом
В Армении по состоянию на 3 мая не выявлено новых случаев заражения коронавирусом. Проведено 1745 тестов на коронавирус, выздоровели 16 граждан, сообщает Минздрав Армении.
В целом число зараженных коронавирусом составляет 422 874 человек, выздоровели 412 019 человек. В больницах проходят лечение 549 пациентов.
Общее число случаев смерти от коронавируса достигло 8622, число случаев смерти по иным причинам составляет 1683. Накануне был зарегистрирован 1 случай смерти, когда у пациента была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила по иным причинам.