Ոստիկանները բերման են ենթարկել Յուրի Խաչատուրովի որդուն (Տեսանյութ)
Մի խումբ երիտասարդներ՝ այդ թվում Յուրի Խաչատուրովի որդի, 44-օրյա պատերազմի մասնակից Իգոր Խաչատուրովը, ինքնակազմակերպվել և անհնազանդության ակցիա են իրականացրել Մյասնիկյան պողոտայում՝ փակելով ճանապարհը։
Վարորդները հիմնականում համբերատար սպասեցին, իսկ դժգոհող վարորդներին երիտասարդները բացատրեցին, որ դա անում են բոլորի համար։ Երիտասարդների՝ «առանց թուրքի Հայաստան, «Նիկոլ դավաճան» վանկարկումներին վարորդներն արձագանքում էին ազդանշաններով, գրում է «Փաստինֆո»-ն։
Րոպեներ անց ժամանած կարմիր բերետավորները, առանց որևէ նախազգուշացման, գետնին տապալելով, ասֆալտի վրայով քարշ տալով, ոստիկանական մեքենաներ խցկեցին խաղաղ ակցիայի մասնակիցներին։ Բերման ենթարկվեց նաև Խաչատուրովի որդին։

Полицейские задержали сына Юрия Хачатурова
Группа молодых людей, в том числе участник 44-дневной войны, сын Юрия Хачатурова – Игорь Хачатуров провели сегодня акцию гражданского неповиновения, перекрыв проспект Мясникяна.
Водители в основном терпеливо ждали, а тем, кто был недоволен, митингующие объяснили, что делают это для всех. Участники акции скандировали «Армения без турка!», «Никол, предатель!», а водители сигналили в знак поддержки, сообщает «ФактИнфо».
Через несколько минут приехали «красные береты» и без какого-либо предупреждения, повалив на землю, таская по асфальту, затащили участников акции в полицейские машины. Игорь Хачатуров также подвергнут приводу.