Այսօր, ինչպես երբևէ, մեզ համար կենսական անհրաժեշտություն է լինել համախումբ՝ մասնատված Արցախն ամբողջացնելու և հայկական պահելու գերնպատակով. Վիտալի  Բալասանյան
09/05/2022 10:14
Այսօր, ինչպես երբևէ, մեզ համար կենսական անհրաժեշտություն է լինել համախումբ՝ մասնատված Արցախն ամբողջացնելու և հայկական պահելու գերնպատակով. Վիտալի Բալասանյան
Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանն ուղերձ է հղել Հաղթանակի տոնի, պաշտպանության բանակի եւ Շուշիի ազատագրման օրվա առթիվ:
«Մայիսի 9-ը բոլորիս համար հիշարժան և սիրելի տոն է եղել։ Այդ օրը մեծարվել են Հայրենական Մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի փառապանծ վետերանները, հինավուրց հայկական Շուշին ազատագրած ազատամարտիկները, Արցախի Հանրապետության Պաշտպանության բանակի զինծառայողները․․․
Այդ օրը համաժողովրդական ուրախությամբ տոնվել է, որպես մեր նվաճումները խորհրդանշող հանգրվան։
2020 թվականի պատերազմն ու իր աղետալի հետևանքները սահմանել են նոր իրականություն, առաջադրել նոր խնդիրներ։ Եվ գծելով վաղվա օրվան ուղղված մեր ծրագրերը՝ պիտի հիմքում դնենք այն հաղթանակները, որոնց հասել էինք նվիրված և միասնական պայքարի շնորհիվ։
Այսօր, ինչպես երբևէ, մեզ համար կենսական անհրաժեշտություն է լինել համախումբ՝ մասնատված Արցախն ամբողջացնելու և հայկական պահելու գերնպատակով։

Сегодня как никогда нам нужно быть сплоченным для восстановления целостности разделенного Арцаха и его сохранения армянским – Виталий Баласанян
09/05/2022 11:49
Секретарь Совета безопасности Республики Арцах Виталий Баласанян направил послание по случаю Дня Победы, освобождения Шуши и формирования Армии обороны Арцаха.
«9 мая для всех нас был памятным и любимым праздником. В этот день мы прославляли наших славных ветеранов, одержавших победу в Великой Отечественной войне, воинов, освободивших наш древний армянский Шуши, военнослужащих Армии обороны Арцаха…
Это день встречался всенародной радостью, как символизирующая наши победы веха.
Война 2020 года и ее катастрофические последствия сформировали новую реальность, выдвинули новые задачи. И планируя наши программы на завтрашний день, мы должны закладывать в их основу те победы, которых достигли благодаря преданной и единой борьбе.
Сегодня как никогда быть сплоченным – жизненная необходимость для нас, чтобы достичь сверхцели восстановления целостности разделенного Арцаха и сохранения его армянским.