Լավագույն դեպքում այնտեղ հինգ-վեց հազար մարդ չկա. Ադրբեջանի արտգործնախարարը՝ Հայաստանում ընդդիմության հանրահավաքների մասին
10/05/2022 13:01
Բողոքի ակցիաների կազմակերպիչները հայ հասարակության մեջ բավականին հայտնի դեմքեր են, այս մասին հայտարարել է արտաքին գործերի նախարար Ջեյհուն Բայրամովը, փոխանցում է APA-ն։
Նրա խոսքով՝ այս մարդիկ երկար տարիներ՝ գրեթե 30 տարի, սուտ խոստումներ են տալիս հայ ժողովրդին, ապրում պատրանքների մեջ ու այսօր Հայաստանը մղում են դեպի անդունդ։
«Սա իշխանության համար պայքարի բաղկացուցիչ մասն է, ուզում են նորից բարձրացնել Ղարաբաղի թեման։ Իհարկե, մենք հետևում ենք այս գործընթացներին։ Այնտեղ հանրային լայն աջակցության մասին խոսք չկա, լավագույն դեպքում նույնիսկ հինգ-վեց հազար մարդ չկա։ Եվ սա ևս մեկ անգամ ցույց է տալիս, որ հայ հասարակությունը հոգնել է այս կեղծ խոստումներից ու պատրանքներից», - ասել է Բայրամովը։

Там нет в лучшем случае даже пяти-шести тысяч человек - глава МИД Азербайджана о митингах оппозиции в Армении
10/05/2022 12:47
Организаторы акций протеста - достаточно известные в армянском обществе лица. Об этом, как передает АПА, заявил министр иностранных дел Джейхун Байрамов.
По его словам, эти лица долгие годы, почти 30 лет давали ложные обещания армянскому народу, жили иллюзиями и сегодня толкают Армению в пропасть.
«Это неотъемлемая часть борьбы за власть, снова хотят поднять тему Карабаха. Мы, разумеется, следим за этими процессами. О широкой общественной поддержке там речи не идет, нет в лучшем случае даже пяти-шести тысяч человек. И это еще раз показывает, что армянское общество устало от этих ложных обещаний и иллюзий», - отметил Байрамов.