Արցախի դրոշն ավտոմեքենային փակցնելու համար արդարադատության նախարարության աշխատակցին ստիպում են աշխատանքից ազատման դիմում գրել. Արսեն Բաբայան
11/05/2022 16:42
«Հայրենիք» կուսակցության խորհրդի անդամ Արսեն Բաբայանը գրել է.
«Արդարադատության նախարարության աշխատակցին ստիպում են աշխատանքից ազատման դիմում գրել, քանի որ նա համարձակվել է Արցախի դրոշը փակցնել իր մեքենայի ետևի ապակուն:
Աշխատակիցը նախարարին «սպառնացել է», որ հանդես կգա հրապարակային հայտարարությամբ, եթե նախարարը չդադարեցնի ապօրինի պահանջը:

Сотрудника Минюста заставляют написать заявление об увольнении из-за установки флага Арцаха на машине – Арсен Бабаян
Член политсовета партии «Родина» Арсен Бабаян опубликовал запись на своей странице в Facebook.
«Сотрудника министерства юстиции заставляют написать заявление об освобождении от работы, поскольку он посмел прикрепить флаг Арцаха на заднем стекле своей машины.
Сотрудник "пригрозил" министру, что выступит с публичным заявлением, если министр не прекратит незаконное требование.
Фактически, власти Азербайджана и Армении в равной степени ненавидят Арцах и его символику», - написал Арсен Бабаян.