Ստեփանակերտում հնչած կրակոցների դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել. ձերբակալված կա
Երեկ երեկոյան՝ ժամը 19:00-ի սահմաններում, Ստեփանակերտ քաղաքի «Վերածննդի» հրապարակում հնչել են կրակոցներ, որի հետևանքով վնասվել էր Ստեփանակերտ քաղաքի բնակչին պատկանող ավտոմեքենան:
Արցախի դատախազությունից հայտնում են, որ դեպքի առթիվ ձեռնարկված քննչական և դատավարական գործողությունների արդյունքների հիման վրա ԱՀ քննչական կոմիտեի քննիչի կողմից հարուցվել է քրեական գործ ԱՀ քրեական օրենսգրքի 269-րդ հոդվածի 4-րդ մասով (խուլիգանություն, որը կատարվել է զենքի կամ որպես զենք օգտագործվող առարկաների գործադրմամբ) և 245-րդ հոդվածի 1-ին մասով (ապօրինի կերպով հրազեն ձեռք բերելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը) նախատեսված հանցանքների հատկանիշներով:

Возбуждено уголовное дело по факту стрельбы в Степанакерте, есть задержанный
Вчера вечером, в районе 19:00, на площади Возрождения города Степанакерт прозвучали выстрелы, в результате чего была повреждена машина одного из жителей столицы Арцаха.
Как сообщает прокуратура Арцаха, в результате предпринятых следственных и процессуальных действий в Следственном комитете Арцаха возбуждено уголовное дело по признакам, предусмотренным частью 4 статьи 269 (хулиганство, совершенное с применением оружия или предметов, используемых в качестве оружия) и частью 1 статьи 245 (незаконное приобретение, хранение, транспортировка или ношение оружия) Уголовного кодекса Республики Арцах.