Ճակատագրական սխալը պետք է ուղղել ամբողջ ժողովրդով, եթե չհաջողվեց, հետո Նիկոլից կամ ընդդիմությունից ոչ ոք թող չբողոքի, թե ինչու՞ Հայաստան պետությունն այլևս չկա․ Զաքարյան
11/05/2022 14:17
2021թ. հունիսի 20-ին «խաղաղություն» բառից խաբված  ընտրազանգվածի շնորհիվ, Ադրբեջանը վերահաստատեց իր իշխանությունը Հայաստանում, ֆեյսբուքյան էջում գրել է Պաշտպանության նախկին փոխնախարար Արտակ Զաքարյանը՝ ընդգծելով, որ շատ-շատերը հետո հասկացել են Նիկոլի կեղծիքը և միացել են Ֆրանսիայի հրապարակին:
Ըստ նրա՝ ակնհայտ է, որ հայ-ադրբեջանական, հայ-թուրքական, հայ-ռուսական և այլ երկկողմ հարաբերություններում Հայաստանը ներկայացված չէ: Փոխարենը` Ադրբեջանը ներկայացված է երկու անգամ և´ «հայկական» կողմից, և´ ադրբեջանական:
«2021թ. հունիսի 20-ի ճակատագրական սխալը պետք է ուղղել ամբողջ ժողովրդով: Եթե չհաջողվեց, հետո Նիկոլից կամ ընդդիմությունից ոչ ոք թող չբողոքի, թե ինչու՞ Հայաստան պետությունն այլևս չկա: Նիկոլի գործողությունները տանում են նրան, որ Հայաստան չլինի: Ընդդիմությունը պայքարում է, որ Հայաստան լինի: Որոշումը կախված է յուրաքանչյուր հայ մարդուց:
Սա վերաբերում է բոլորիս` Սփյուռքին, Հայաստանի ու Արցախի բոլոր քաղաքացիներին:
Հարգելի՛ պատվախնդիր, հայրենատեր հայ մարդ: Ինքդ քեզ մի պարզ բան խոստացիր, ու արա այդպես: Դու ո´չ «Հայաստան» դաշինքի, ոչ «Պատիվ ունեմ» դաշինքի, ոչ ընկերոջդ, ոչ հարևանիդ, ոչ էլ որևէ մեկի խաթր կամ ինադու չես դուրս եկել պայքարի: Վերջ տալ է պետք դատարկ բամբասանքներին ու չհիմնավորված զրույցներին: Տունն այրվում է աչքներիդ առջև, հրդեհը մարելու փոխարեն հրշեջներին եք քննարկում: Դրա ժամանակն էլ կգա:
Իսկ այսօր դու ոտքի ես կանգնում, որպեսզի ներկայիս քաոսային ու անկանխատեսելի աշխարհում թուրքի շահերին մատաղ չանեն քեզ, քո սերունդն ու Հայրենիքը: Դու ոտքի ես կանգնում, որ թուրքի առաջ երեխաներդ անվտանգ լինեն: 1915թ. մեր ապուպապերն էլ չէին հավատում, որ կարող են մորթվել: Բայց ցավոք դա եղավ, և առ այսօր աշխարհը թուրքին չի դատապարտել: Թուրքը  (նաև աշխարհը) հարգում ու հաշվի է նստում միայն բռունցքված, միասնական հայերի հետ:
Միացիր ու անվտանգ դարձրու քո ու քո երեխաների ապագան: Ֆրանսիայի հրապարակ արի քո բոլոր հարազատների ու բարեկամների հետ: Հավատա, որ կան պահեր, որ մի ամբողջ կյանք արժը: Այսօր հայ ժողովուրդն ապրում է հենց այդ պահը:

Судьбоносную ошибку 20 июня 2021 года нужно исправлять всем народом – Артак Закарян
Благодаря обманутому 20 июня 2021 года словом «мир» электорату, Азербайджан вновь установил свою власть в Армении, написал на своей странице в Facebook бывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян, подчеркнув, что очень многие потом поняли обман Никола и присоединились к борьбе на площади Франции.
По его словам, очевидно, что Армения не представлена в армяно-азербайджанских, армяно-турецких и армяно-российских отношениях. Вместо этого Азербайджан представлен дважды – и с «армянской» стороны, и с азербайджанской.
«Судьбоносную ошибку 20 июня 2021 года нужно исправлять всем народом. Если не удастся, пусть потом никто не жалуется на Никола или оппозицию, почему государства Армения больше нет. Действия Никола ведут к тому, чтобы Армении не существовало. Оппозиция борется за то, чтобы Армения существовала. Решение зависит от каждого армянина.
Это касается всех нас – всех граждан Диаспоры, Армении и Арцаха.
Уважаемый самолюбивый, патриотичный армянин! Обещай сам себе одну простую вещь и сделай это. Ты вышел на борьбу не назло и не ради блока «Армения», блока «Честь имею», своего друга, соседа или кого-то еще. Нужно покончить с пустыми сплетнями и необоснованными разговорами. Дом горит перед вашими глазами, но вместо того чтобы тушить пожар вы обсуждаете пожарников. Для этого придет время.
Сегодня ты встаешь на борьбу, чтобы в нынешнем хаотичном и непрогнозируемом мире тебя, твое поколение и Родину не принесли в жертву ради интересов турка. Ты встаешь на борьбу, чтобы твои дети были в безопасности перед турком. В 1915 году наши прадеды тоже не верили, что могут быть зарезаны. Но к сожалению это произошло и мир по сей день не осудил турка. Турок (а также мир) уважает и считается только с объединившимися в единый кулак армянами.
Присоединяйся и сделай безопасным свое будущее и будущее своих детей. Приходи на площадь Франции со всеми своими друзьями и родственниками. Поверь, что есть моменты, которые стоят целой жизни. Сегодня армянский народ переживает именно такой момент.