Հիմա կարո՞ղ ենք հաստատված համարել, որ սրանք համաձայնության են եկել թշնամուն հանձնել Հայաստանի սուվերեն տարածքում գտնվող 8 գյուղ. Սոս Հակոբյան
Չորս օր առաջ Ադրբեջանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալը հայտարարեց Նիկոլ  Փաշինյանի հետ Տավուշի 7 գյուղերի և Տիգրանաշենի Ադրբեջանին հանձնելու պայմանավորվածության մասին:
«Հայրենիք» կուսակցության անդամ Սոս Հակոբյանը ֆեյսբուքի իր էջում գրել է, որ այս հայտարարության մասին բարձրաձայնել է Արսեն Բաբայանը՝ պահանջելով այս աղետաբեր կառավարությանը հերքել այդ տեղեկությունները:
«Այս մարդկանց քաղաքական ղեկավարը ասում էր, որ որևէ անպատասխան հարց չպետք է մնա ժողովրդի մոտ, ամեն բամբասանք պետք է հերքել: Արդեն չորրորդ օրն է՝ կառավարության կողմից մահացու լռություն է այս հարցով:
Հիմա, կարո՞ղ ենք հաստատված համարել, որ սրանք, այո՛, համաձայնության են եկել՝ թշնամուն հանձնել Հայաստանի սուվերեն տարածքում գտնվող 8 գյուղ:
Սա արդյո՞ք բավարար պատճառ չէ պայքարի մեջ լինելու, սրանց հեռացնելու և Հայաստանի մաս առ մաս հանձնումը թույլ չտալու համար:

Четыре дня назад заместитель министра иностранных дел Азербайджана заявил, что пришли к соглашению с Николом Пашиняном о передаче 7 населенных пунктов Тавушской области и Тигранашена Азербайджану.
Член партии «Родина» Сос Акопян написал на своей странице в Facebook, что это заявление озвучил Арсен Бабаян, потребовав у этого пагубного правительства опровергнуть эту информацию.
«Политический руководитель этих людей говорил, что у народа не должно оставаться каких-то неотвеченных вопросов, все сплетни должны опровергаться. Уже четвертый день как правительство хранит каменное молчание по этому вопросу.
Теперь, можем ли мы считать подтвержденным, что эти власти, да, согласились сдать врагу находящиеся на суверенной территории Армении 8 сел.
Не является ли это достаточной причиной, чтобы выйти на борьбу, отстранить эту власть и не позволить сдать по частям Армению?