ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը, որը վատ ինքնազգացողության պատճառով 1-2 օր չէր մասնակցել բողոքի գործողություններին, այժմ Ֆրանսիայի հրապակարում է, որտեղ ընթացող հանրահավաքին էլ արձագանքեց իշխանական քարոզչամեքենայի պնդումներին, թե շարժումը պառակտվել է։
«Մի քիչ հիվանդացել էի, իշխանական մամուլն ու ինչ-որ մարդիկ սկսեցին ասել՝ շարժումը պառակտվել է, տապալվել է, գնացել են։ Հիմա եկել եմ այստեղ, որ ասեմ՝ ծոծրակներդ կտեսնեք, բայց պառակտված շարժում չեք տեսնի։
Չի՛ կարող պառակտվել մի բան, որը վերաբերում է մեր երկրին և մեր հայրենիքին, մեր ժողովրդին»,- ասաց Արթուր Վանեցյանը։
Նա նաև նշեց՝ պայքարը շարունակվելու է, իսկ Հայաստանին ու Արցախին դժբախտություններ բերած իշխանությունները պատասխան են տալու իրենց արածների համար։

Председатель партии «Родина», руководитель фракции «Честь имею» Артур Ванецян сегодня в ходе митинга на площади Франции обратился к утверждениям пропагандисткой машины властей о том, будто движение раскололось.
«Я отсутствовал один-два дня, немного приболел, и провластные СМИ и какие-то люди сразу начали говорить о том, что движение раскололось, потерпело неудачу. Сейчас я пришел, чтобы сказать, вы скорее увидите собственные затылки, чем раскол движения.
Не может расколоться движение, которое касается нашей страны и нашей родины, нашего народа», - сказал Артур Ванецян.
Он также отметил, что борьба продолжится и власти, которые принесли несчастье Армении и Арцаху, ответят за все свои действия.