ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր, խորհրդարանի մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Թագուհի Թովմասյանը գրում է․
«Նիդերլանդներից վերադարձած Փաշինյանը հրահանգել է ոստիկաններին գործել ագրեսիվ:
Հետևելով ՀՀ ոստիկանության այսօրվա գործողություններին՝ ինձ մոտ տպավորություն է, որ Նիկոլ Փաշինյանը, վերադառնալով Նիդերլանդներից, ագրեսիվ գործելու հրահանգ է տվել ոստիկաններին: Այսօր ՀՀ ոստիկանության աշխատակիցները գործում են անթաքույց ագրեսիայով, նախապես չեն ծանուցում քաղաքացիներին, թե ինչու է բերման ենթարկելու անհրաժեշտություն առաջացել: Ավելին, արձանագրվում են ձերբակալելիս քաղաքացիների նկատմամբ անհամաչափ ուժ կիրառելու, ավտոմեքենաները տուգանային հրապարակ տանելու դեպքեր, և այլ խայտառակ գործողություններ։
ՀՀ որևէ օրենսդրությամբ սահմանված չէ նվազագույն արագության սահմանափակում, ուստի այսօր ոստիկանի ներկայացրած՝ արագ վարելու պահանջը առերևույթ հանցավոր է։
Որպես ՀՀ Ազգային ժողովի մարդու իրավունքների պաշտպանության եւ հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ՝ արձանագրում եմ ՀՀ ոստիկանության այսօրվա ոչ համաչափ գործողությունները, որոնց կապակցությամբ մինչև օրվա ավարտը գրություն կուղարկեմ ՀՀ գլխավոր դատախազին:
Պատրաստում եմ նաև օպերատիվ զեկույցներ՝ միջազգային կառույցներին ուղարկելու համար»,- գրել է ընդդիմադիր պատգամավորը:

Депутат парламента от фракции «Честь имею», председатель постоянной комиссии по защите прав человека и социальным вопросам Тагуи Товмасян пишет:
«Вернувшийся из поездки в Нидерланды Пашинян приказал полицейским действовать агрессивно.
Наблюдая за сегодняшними действиями полиции, у меня создалось впечатление, что Никол Пашинян, после возвращения из Нидерландов дал полицейским указание действовать агрессивно. Сегодня сотрудники полиции Армении действуют с неприкрытой агрессией, заранее не предупреждают граждан, почему возникла необходимость задержания. Более того, при задержании зафиксированы случаи применения несоразмерной силы в отношении граждан, эвакуации машин на штрафную площадку и другие позорные действия.
Каким-либо законодательством Армении не установлено ограничение минимальной скорости, посему выдвинутое сегодня полицией требование относительно быстрой езды – преступно.
Как председатель постоянной комиссии парламента по защите прав человека и общественным вопросам я зафиксировала сегодняшние несоразмерные действия полиции, в связи с чем направлю до конца дня письмо генеральному прокурору Армении.