Զբոսաշրջության նպատակով Հայաստան ներմուծված մասնավոր ընկերություններին պատկանող մի քանի տասնյակ ավտոբուսներ և միկրոավտոբուսներ սպասարկում են ոստիկաններին և ապահովվում նրանց տեղաշարժը Երևանի փողոցներում։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել է ՍԴ աշխատակազմի նախկին ղեկավար Էդգար Ղազարյանը.
«Ժամանակին դրանցով զբոսաշրջիկներ էին գնում Շուշի, Ամարաս և Դադիվանք, իսկ հիմա դարձել են այդ ամենը թշնամուն հանձնած դավաճանի սպասավոր։
Կոչ եմ անում բոլոր զբոսաշրջային ընկերություններին և այդ ավտոբուսների և միկրոավտոբուսների սեփականատերերին այսօրվանից խզել պայմանագրերը ոստիկանության հետ և դադարեցնել նրանց ծառայություններ մատուցելը` իրենց գույքն անվնաս պահելու, իսկ հետագայում ազգայնացման հեռանկարից խուսափելու նպատակով։
Հակառակ պարագայում Դուք ակամայից մաս եք կազմում ապօրինություններին` անհարկի Ձեր վրա վերցնելով պատասխանատվության Ձեր բաժինը»։

Несколько десятков импортированных в Армению в туристических целях автобусов и микроавтобусов, принадлежащих частным компаниям, обслуживают полицейских и обеспечивают их передвижение по улицам Еревана. Об этом сообщил на своей странице в Facebook бывший руководитель аппарата Конституционного суда Эдгар Казарян.
«В свое время на этих автобусах туристы ездили в Шуши, Амарас и Дадиванк, а сейчас они стали служить предателю, сдавшему все это врагу.
Призываю все туристические компании и владельцев этих автобусов и микроавтобусов с сегодняшнего дня расторгнуть договора с полицией и прекратить предоставление услуг, чтобы обеспечить сохранность вашего имущества, а в дальнейшем – избежать перспективы национализации.
В противном случае Вы невольно становитесь участником беззакония, напрасно беря на себя долю ответственности», - написал Эдгар Казарян.