Դիմադրության շարժման երթը հասավ կառավարական առանձնատների մոտ, որտեղից էլ ընդդիմության ներկայացուցիչ Իշխան Սաղաթելյանն իր խոսքն ուղղեց Նիկոլ Փաշինյանին՝ նշելով՝ նա այստեղ վերջին օրերն է անցկացնում։
«Մենք անցյալ տարի այս օրերին հայտարարել էինք, որ հետպատերազմյան շրջանում այսքան վիրավորներ, կորուստներ ունենալուց հետո կառավարական ամառանոցը և այդ հսկայական ծախսերը մեր երկրի համար ճոխություն են։ Սրանք վերջին օրերն են, որ մի հոգին այստեղ մնում է։ Այս ամառանոցը պետք է ծառայի ժողովրդին։
Մենք խոստացել ենք, որ ուր գնա, հետևից գնալու ենք։ Կլինի կառավարական առանձնատանը, կլինի աշխատասենյակում, Հայաստանի մարզերում, թե արտերկրում, այ այսպես հետապնդելու ենք, անընդհատ գնալու ենք հետևից, օր ու արև չենք տալու, մինչև հեռացնենք»,- հայտարարեց Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա հավելեց՝ Փաշինյանը պետք է գնա, որ երկրում լինի համերաշխություն, որ հայ ժողովուրդն ապրի, որ Արցախը մնա հայկական։
«Դու պետք է գնաս, որ հայ մարդը լինի անվտանգ ու երջանիկ։ Հետևաբար, այլընտրանք չունես։ Որքան շուտ, որքան խաղաղ, որքան անցնցում հեռանաս, այնքան լավ քեզ համար։ Գնա՛, որ մեր երկրում լինի հանդարտություն և կայունություն»,- խոսքը կրկին ուղղելով Նիկոլ Փաշինյանին՝ ասաց ընդդիմադիր գործիչը։

Шествие движения сопротивления достигло правительственных дач, откуда представитель оппозиции, вице-спикер парламента Ишхан Сагателян обратился к Николу Пашиняну, отметив, что он проводит здесь последние дни.
«Мы в прошлом году в эти дни заявляли, что после стольких потерь, раненных в войне, правительственные дачи и огромные расходы на ее обслуживание являются для нас излишеством. Это последние дни, когда здесь кто-то остается. Эти дачи должны служить народу.
Мы обещали, что куда бы он ни пошел, мы пойдем за ним. Где бы он ни находился, будь то правительственная дача, рабочий кабинет, области Армении или заграница, мы будем преследовать его, постоянно будем идти за ним по пятам, пока не отстраним», - заявил Ишхан Сагателян.
Он добавил, что Никол Пашинян должен уйти, чтобы в стране воцарилась солидарность, чтобы армянский народ жил, чтобы Арцах остался армянским.
«Ты должен уйти, чтобы армянин жил в безопасности и счастливо. Следовательно, у тебя нет выбора. Чем раньше ты уйдешь мирно и без потрясений, тем лучше для тебя. Уходи, чтобы в нашей стране воцарились спокойствие и стабильность», - заявил Ишхан Сагателян.