ՀՀ երկորրդ նախագահի որդին՝ Լևոն Քոչարյանն այսօր առավոտյան անհնազանդության ակցիա իրականացնելիս բերման էր ենթարկվել։
Ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում նա տեղեկացրել է, որ իրեն և իր հետ ակցիա իրականացնող քաղաքացիներին ոստիկանները բերման ենթարկելիս տարել են Զեյթունի բաժին, շուրջ 50 րոպե պահելուց հետո ասել են, թե բաժնում տեղ չկա։
«Հիմա էլ տանում են ոստիկանության Էրեբունու բաժին։ Մեր մոտ տրամադրությունը մարտական է, մենք գիտենք ինչի համար ենք այս ամեն ինչն անում։ Պայքարը շարունակում ենք, բերման ենթարկվելուց պետք չի վախենալ», - ասաց Լևոն Քոչարյանը։

Сын второго президента Армении Роберта Кочаряна – Левон Кочарян был задержан сегодня по время проведения акции гражданского неповиновения.
Левон Кочарян сообщил в прямом эфире на своей странице в Facebook, что его и других участников акции полицейские подвергли приводу в отдел полиции Зейтуна, продержали их там около 50 минут, а потом сказали, что в полицейском участке нет места.
«Сейчас нас везут в отдел полиции Эребуни. У нас боевое настроение, мы знаем, ради чего все это делаем. Борьба продолжается, не нужно бояться задержания», - сказал Левон Кочарян.