Մի քանի ժամ առաջ տեղեկացանք, որ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական գլխավոր վարչության քննիչը որոշում է կայացրել ձերբակալել նաև Գարիկ Գալեյանի, ավագ եղբորը՝ Արթուրին, տեղեկացրել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության ղեկավար, «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանը։
«Այս պահին պատգամավորներ Արամ Վարդևանյանը, Տիգրան Աբրահամյանը, Արթուր Ղազինյանը, Արթուր Սարգսյանը, Արմենուհի Կյուրեղյանը, Հռիփսիմե Ստամբուլյանը և ես արդեն մոտ 3 ժամ գտնվում ենք քննչականում:
Հուսով ենք, որ վարույթ իրականացնող մարմինը չի գնա նման քայլի և չի ձերբակալի Արթուր Գալեյանին, ինչպես նաև կվերացնի Գարիկ Գալեյանի ձերբակալման ավելի վաղ ընդունած որոշումը:
Անհրաժեշտ ենք համարում նշել, որ Արթուր Գալեյանը ինքնակամ է ներկայացել քննչական մարմին և չի փորձել թաքնվել կամ խոչընդոտել քննությանը»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Արթուր Վանեցյանը:

Несколько часов назад нам сказали, что следователь Главного военного следственного управления СК Армении принял решение задержать также старшего брата Гарика Галеяна – Артура, сообщил руководитель фракции «Честь имею», председатель партии «Родина» Артур Ванецян.
«На данный момент депутаты Арам Вардеванян, Тигран Абрамян, Артур Казинян, Артур Саркисян, Арменуи Кюрегян, Рипсиме Стамбулян и я уже около 3 часов находимся в следственном управлении.
Надеемся, что осуществляющий производство орган не пойдет на такой шаг и не задержит Артура Галеяна, а также отменит принятое ранее решение о задержании Гарика Галеяна.
Считаю необходимым отметить, что Артур Галеян добровольно явился в следственный орган и не пытался скрыться или препятствовать следствию», - написал на своей странице в Facebook Артур Ванецян.